75-metį šventė savivaldybės bendardrabiavimo partnerė Lietuvos mokslų akademija

Antradienį, vasario 23 dieną, Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis dalyvavo Vilniuje vykusiame iškilmingame Lietuvos mokslų akademijos narių visuotinis susirinkime, skirtame Lietuvos mokslų akademijos 75-mečiui.

Akademikus, mokslininkus su Mokslų akademijos jubiliejumi pasveikino Lietuvos Respublikos  prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, premjeras Algirdas Butkevičius. Renginio metu  įteiktos LMA vardinės premijos, asociacijos INFOBALT diplomai ir stipendijos. Sveikinimus išsakė ir įvairių šalies mokslo įstaigų atstovai, Lietuvos savivaldybių asociacija, bendradarbiavimo partneriai.

„Didžiuojamės, kad jau penktus metus Ignalinos rajono savivaldybė bendradarbiauja su Lietuvos mokslų akademija ir gali  džiaugtis bendrais prasmingais renginiais, vertinga  patirtimi ir naujomis galimybėmis. Garbingo jubiliejaus proga leiskite Jums visų pirma palinkėti produktyvios mokslinės veiklos, naujų aukštų siekių ir sėkmingo Lietuvos reprezentavimo pasaulyje. Nuoširdžiai dėkojame ir už mūsų savivaldybei rodomą dėmesį bei nuoširdžią draugystę“,- sveikinimo kalboje sakė meras Henrikas Šiaudinis ir dovanojo meninį stiklo dirbinį – laikrodį su savivaldybės simbolika.

2012 m. kovo 27 dieną Ignalinos rajono savivaldybė ir LMA pasirašė bendradarbiavimo sutartį ir   įsipareigojo bendradarbiauti kultūros, turizmo, verslo plėtros, švietimo ir kitose srityse.  Ignalinoje surengtos mokslų akademijos dienos, kurių metu skaitytos įdomios paskaitos apie Lietuvos ir pasaulio ekonomiką, nedarbo problematiką, teikti pasiūlymai apie mineralinio vandens panaudojimą, krašto muziejaus kūrimą. Gyventojai labai domėjosi sveikos gyvensenos mokymais, mokiniai – naujausių mokslo pasiekimų,  perspektyviausių ateities profesijų pristatymais. 2013 m. spalio 18 dieną mokslų akademijoje buvo surengtas Ignalinos krašto pristatymas, kurį papuošė  mūsų mokinių dailės, keramikos darbų parodos bei Miko Petrausko muzikos mokyklos  koncertas. Savo gimtojo krašto pasiekimais džiaugėsi kraštiečiai. Mokiniai turėjo galimybę aplankyti Mokslų akademijos Vrublevskių biblioteką bei Vilniaus universiteto Matematikos fakulteto Informacinių technologijų centrą.

Paskelbė Ignalinietis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *