Autonominis dūmų detektorius – patikimas namų sargas

Apie į kiemą užklydusius nekviestus svečius mums praneša lojantis šuniukas, o kas praneš apie į namus užsukusią nelaimę?

Šių metų kovo 7 d. Ignalinos rajono priešgaisrinės tarnybos Naujojo Daugėliškio ugniagesių komandos ugniagesiai gavo pranešimą, jog Ignalinos rajone, Naujojo Daugėliškio seniūnijoje,  Naujojo Kampelio kaime, įsikūrusio Moliakalnio miško pakraštyje, suveikė autonominis dūmų detektorius. Name gyvena viena senyvo amžiaus moteris. Ugniagesiai skubiai išvyko patikrinti informacijos. Šįkart nerimauti nebuvo dėl ko, pas močiutę jau buvo atskubėjęs anūkas, kuris buvo spėjęs išvėdinti patalpas nuo dūmų. Ugniagesiai gelbėtojai tik nuodugniai apžiūrėjo krosnį, dūmtraukį ir atsisveikinę išvažiavo. Atrodo lyg ir nieko baisaus neįvyko, bet tai galėjo būti tik vienas žingsnis iki nelaimės.

Tą rytą, kaip visada, jau garbingo amžiaus sulaukusi (94 m.) močiutė Natalija Kričelienė užsikūrė krosnį ir sėdo siuvinėti – jos tai mėgstamiausias užsiėmimas. Staiga pasigirdo kažkoks pypsėjimas, močiutė iš pradžių nesuprato iš kur jis sklinda, nes kambaryje buvo įjungtas radijas ir tik pakėlusi galvą suprato, jog garsą skleidžia palubėje prisuktas dūmų detektorius. Nors aiškių gaisro kilimo požymių nesimatė, lyg ir dūmų nebuvo, bet močiutė ne juokais išsigando. Griebusi mobilų telefoną, skambino anūkui, juk nesikviesi ugniagesių, kol nesi tikra, jog kilo gaisras, bet, anūkui neatsiliepus, ryžosi paskambinti į Bendrąjį pagalbos centrą.

Močiutės elgesys pagirtinas, – štai tokiu atveju patartina nelaukti kol pasirodys ugnis, o kviesti pagalbos tarnybas bendruoju pagalbos numeriu 112, nes vėliau, apsinuodijęs degimo produktais, žmogus gali ir nebepajėgti išsikviesti pagalbos.

Autonominis dūmų detektorius pas šią garbingo amžiaus moterį buvo sumontuotas atsitiktinai. Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai, kartu su Ignalinos rajono savivaldybės atstovu, atsakingu už civilinę saugą rajone bei rajono seniūnijų socialiniais darbuotojais nuo rudens rajone vykdo akciją „Kūrenkime saugiai“, kurios tikslas – padėti apsisaugoti nuo gaisrų, kylančių dėl krosnių įrengimo ir jų eksploatavimo taisyklių pažeidimų, labiausiai pažeidžiamai mūsų visuomenės daliai – socialiai remtinoms šeimoms ir piliečiams bei šeimoms, auginančioms tris ir daugiau vaikų. Močiutė į šiuos sąrašus nepatenka, bet pas ją tuo metu svečiavosi kaimynė, kuriai dūmų detektorius ir buvo skirtas, apmaudu, tačiau ne visi kaimo žmonės suvokia dūmų detektoriaus svarbą ir kadangi kaimynė paprieštaravo jo įrengimui jos namuose, pareigūnai sumontavo minėtą dūmų detektorių poniai Natalijai. Tikimasi, kad po šio įvykio ir močiutės kaimynė pakeis nuomonę apie dūmų detektoriaus įsigijimo namuose svarbą.

Pareigūnai primena, kad autonominis dūmų detektorius – efektyviausia priemonė, kuri pajutusi gyvenamosiose patalpose pasklidusius dūmus, įspėja apie gręsiantį gaisro pavojų.

Paskelbė Ignalinietis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *