Daugėliškiečių dovana Ignalinai Daugiau skaitykite:

Balandžio 22 ir 23 dienomis su grupele Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio mokyklos-daugiafunkcio centro mokinių nusprendėme padaryti kitokią dovaną mūsų visų mylimai Ignalinai. Lietingą penktadienio rytą susiruošėme į kelionę valtimis…

Nusprendėme, kad reikia ir ežero pakrantę sutvarkyti, ne tik teritoriją aplink mokyklą. Bendradarbiaudami su Aukštaitijos nacionaliniu parku, sutvarkėme Žeimenio ežero pakrantę. Šiukšlių radome ir surinkome tikrai daug. Mokiniai stebėjosi žmonių abejingumu gamtai: juk ji jiems duoda tiek daug, o jie… Diskutavome, ar tie patys žmonės grįžta į tą pačią, jų pačių prišiukšlintą vietą. Mokiniai įsitikino, kad šiukšlinimas labai kenkia gamtai, nors jie patys taip nesielgia. Bet šios mūsų išvykos į Pakretuonės vandens  malūną tikslas buvo dar vienas – padaryti dovaną Ignalinos jubiliejui, paveikslą iš gamtinės medžiagos. Todėl pakrantėse stojome ne tik šiukšlių rinkti, bet ir ieškoti to, ką galima būtų panaudoti mūsų sugalvotam paveikslui.

Nuplaukę į Pakretuonę su meile galvodami apie Ignaliną pradėjome „tapyti“ paveikslą. Tapėme ilgai, beveik keturias valandas. Mums jis pavyko gražus, išpuoselėtas. Šiam darbui atidavėme visą širdį. Pakretuonės vandens malūne praleidome puikią, linksmą, labai dainingą naktį. Mokiniai dalyvavo viktorinoje „Ką žinai apie Aukštaitijos nacionalinį parką“. Nugalėtojai buvo apdovanoti. Po viktorinos sekė puikus talentų konkursas. Norintieji dainavo bei šoko. Štai toks buvo mūsų pirmasis, bet tikrai ne paskutinis šių metų žygis gražiosios Ignalinos, labai gražiomis apylinkėmis. Labai tikimės, kad dovana patiks ir Ignalinai.

Džiaugiamės, kad šios išvykos metu pavyko padovanoti Ignalinai net dvi dovanas: sutvarkėme ežero pakrantę ir su didele meile padarėme puikų paveikslą Ignalinos jubiliejui.

Su mokiniais dar kartą supratome, kad mes labai mylime savo kraštą, jo gamtą. Tiek daug yra vietų, kur galima saugiai, linksmai ir prasmingai leisti laisvalaikį, bendrauti su draugais, negalvojant apie žalingus įpročius ar kitą netinkamą laiko leidimą.  Šiais metais žygiuosime dar daug kartų, todėl su nekantrumu laukiame kito žygio…

Paskelbė Ignalinietis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *