Į pamoką su „Labaiteatru“

Šeimai kuriantis „Labaiteatras“ naująjį teatrinį sezoną pradeda pačių inicijuotu projektu „Į pamoką su „Labaiteatru“. Projektas skirtas Vilniaus bei kitų Lietuvos miestų pradinių klasių moksleiviams ir jų mokytojams, siekiant plėsti netradicinio ugdymo galimybes, ugdyti kūrybiškus, mąstančius ir smalsius vaikus. Kūrėjai Ignalinos rajono pradinukus ir jų mokytojus spalio 13 d. kviečia apsilankyti edukaciniame teatralizuotame koncerte „Kai užaugsiu, būsiu…“. Koncertas bus rodomas 11 val. 30 min. Ignalinos kultūros ir sporto centro didžiojoje salėje.

„Kai užaugsiu, būsiu…“- tai Agnės Sunklodaitės režisuotas šmaikštus, žaismingas, interaktyvus teatralizuotas koncertas – žaidimas apie tai, kaip svarbu tinkamai išsirinkti profesiją. Mažieji žiūrovai ne tik „susitinka“ su labai skirtingų profesijų atstovais, bet ir patys turi  galimybę pabūti ir aktoriais, ir statybininkais, ir mokslininkais, ir policininkais…

Koncertas interaktyvus – kiekviena profesija turi savo žaidimą (lydimą kompozitoriaus Deivido Gnedino sukurtos muzikos), kuris atspindi tos profesijos ypatumus, kylančias užduotis, sunkumus ir pan. Dalyvaudami teatralizuotame koncerte – žaidime vaikai, drauge su aktoriais Eimantu Bareikiu ir Mindaugu Ancevičiumi, tarsi „pasimatuoja“ siūlomas profesijas, sužino šį tą visiškai nauja apie jas, tačiau svarbiausia, kad iš naujo atranda seną tiesą: visi darbai yra geri ir garbingi, tik svarbu išsirinkti sau tinkamą ir mielą.

Projektas „Į pamoką su Labaiteatru“ planuojamas vykdyti iki 2017 metų pavasario Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose. Projekto metu be teatralizuoto koncerto „Kai užaugsiu, būsiu…“ pradinių klasių mokiniai bei mokytojai turės galimybę apsilankyti ir kituose edukaciniuose spektakliuose-žaidimuose: „Aplink pasaulį“, „Gintaro šalies paslaptys“, „Interviu su šlykštukais“ bei teatralizuotame koncerte – žaidime “Aplink pasaulį 2“.

„Visi šie spektakliai gali tapti įdomesne pasaulio ar gamtos pažinimo, lietuvių literatūros, tautosakos ar geografijos pamoka. Spektaklių interaktyvumas suteikia galimybę vaikams patiems dalyvauti spektaklio veiksme, todėl edukacinę medžiagą jie pasisavina daug efektyviau, – sako spektaklių režisierė Agnė Sunklodaitė.

Jeigu žiūrovai pageidaus, po spektaklio bus organizuojami susitikimai su spektaklio kūrėjais, kurių metu jaunieji žiūrovai galės užduoti visus jiems rūpimus klausimus.

„Džiugu, kad mokytojai su savo auklėtiniais sugrįžta pas mus, kartais po keletą kartų lanko tuos pačius spektaklius. Tai tik įrodo, kad dirbame teisinga linkme“,- sako „Labaiteatro“ vadovas  Deividas Gnedinas.

Žaidimas – puikus pagalbininkas, ugdant jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikus. „Susitikime ir pažaiskime kartu !“,- kviečia „Labaiteatro“ kūrėjai.

Paskelbė Ignalinietis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *