Krikonių kaimo bendruomenė šventė tilto atidarymą

Rugsėjo 3 dieną Ignalinos rajono Mielagėnų seniūnijos Krikonių kaimo bendruomenė surengė linksmą šventę.  Paminėtas tikrai džiugus įvykis – šią vasarą vietoj buvusio avarinės būklės medinio tilto per Kančioginos upę buvo pastatytas naujas ir tvirtas betoninis. Į tilto atidarymo renginį atvyko ir buvo šiltai sutiktas Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius. Svečią lydėjo rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, taip pat dalyvavo žemės ūkio viceministrė Lina Kūjalytė, savivaldybės vicemeras Gintautas Kindurys, seniūnė Milda Bielinienė, kiti savivaldybės administracijos atstovai, statybininkai. Tiltą pašventino Naujojo Daugėliškio klebonas Bernardas Augaitis.

Žmonės labai nuoširdžiai dėkojo už tokį reikalingą statinį – pievelėje šalia tilto raudonomis šermukšnio kekėmis išdėliojo žodį „Ačiū“. Bendruomenės pirmininkė Alma Nevierienė garbingus svečius pakvietė perkirpti juostelę, apdovanojo rudens ir ūkio gėrybėmis. Ministras pasidžiaugė aktyviais Krikonių kaimo bendruomenės nariais, dėkojo už svetingumą ir sakė, kad tiltas ar kelias kaimo žmogui yra labai svarbus dalykas, nes kaipgi gali džiaugtis dideliais šalies projektais, jei tiltas begriūvantis ar kelias labai prastas. Naudodamiesi proga krikoniškiai prašė ministro skirti lėšų ir kelio asfaltavimui.

Meras Henrikas Šiaudinis dėkojo ministrui už tilto statybai skirtas lėšas, pasidžiaugė sėkmingai atliktais darbais ir tuo, kad ministerija atkreipė dėmesį į kaimo žmonių poreikius. Meras ministrui dovanojo etnografiniame Katinautiškės kaime Per Svylos upę neseniai pastatyto tilto, kurio dėl laiko stokos ministras nespėjo aplankyti,  nuotrauką.

Krikonių tilto  statybos projekto vertė 106 tūkst. eurų. Jis įrengtas iš surenkamų metalo konstrukcijų su gelžbetonio pamatais, važiuojamoji jo dalis padengta asfaltu. Ant tilto ir jo prieigose pastatyti metaliniai barjerai, ant kurių pritvirtinti specialūs atšvaitai. Tilto šlaitai sutvirtinti betoninėmis plokštėmis, sutvarkyta aplinka. Darbus atlikusios UAB „Švykai“ direktorių Gediminą Švyką apdovanojo ir kaimo bendruomenė, ir seniūnė. Žmonės jam nupynė ąžuolo vainiką.

Smagi buvo naujojo tilto išbandymo ceremonija. Juo praėjo šventės gaspadinė Stefutė, pravažiavo maža mergytė, minanti triratuką, vėliau – automobilis, traktorius, o svečiai pravežti arkliuko traukiamu vežimaičiu. Kaimo bendruomenė visus pakvietė į šventę. Susirinkusius pievelėje kaimo viduryje linksmino Švenčionių miesto šokių kolektyvas „Trepsis“ (vad. Jolanta Razmienė) ir Ignalinos kultūros ir sporto centro kapela „Ringė“ (vad. Frančeska Skačkauskienė).

Bendruomenė pristatė krikoniškių išaugintą derlių, medžioklės trofėjų parodą, darbščiųjų kūrėjų tautodailės darbus, paruošė gausų vaišių stalą. Katiluose garavo žuvienė ir grybų sriuba. Seniūnė ir meras apdovanojo darbščiausius kaimo ūkininkus Alytę ir Saulių Bukauskus, Sigitą ir Rimą Filipavičius, Ingą Rimašienę, Tadą ir Liną Bukauskus. Už gražias iniciatyvas bei aktyvią veiklą dėkota bendruomenės pirmininkei Almai Nevierienei. Bičiulius sveikino Grybėnų ir Trūdų bendruomenių atstovai. Šventę kiek sugadino lietus, tačiau geros nuotaikos jis nenuplovė.

Paskelbė Ignalinietis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *