Patarimai Ignalinos sodininkams

Ignalinoje, sodų bendrijose, yra šimtai sodų, kuriuos prižiūri daugybė šeimų ir dar daugiau pavienių asmenų. Daugumai jų, sodininkystė yra malonumas, būdas užsiauginti ekologiškos, natūralios produkcijos savo vartojimui ar prisidurti papildomą eurą parduodant savo produkciją Ignalinos turgeliuose. Užsiimant sodininkyste tik tokiais tikslais, t.y. nekomerciškai, sodininkams gali praversti vienas ar keli patarimai, kaip gerai prižiūrėti savo sodą ar konkrečius augalus.

Kaip prižiūrėti savo sodą?

Kokia turėtų būti efektyvi ir tinkama sodo augalų priežiūra? Kaip turėtų būti tinkamai auginamos daržovės, uogos ar vaisiai? Ko jokiu būdu nevertėtų praleisti pro akis, kai yra užsiimama sodininkyste?

Jei jūs keliate sau tokius ir daugybę panašių klausimų, pirmiausia turėtumėte nuspręsti ką norite auginti savo sode. Dar geriau, kad tai padarytumėte tik po to, kai susipažinsite su savo sode esančia dirva – kai kurie augalai gali neaugti ar neužaugti jūsų dirvoje, o kiti – priešingai, gali ten klestėti. Todėl šis pasirinkimas yra kertinis. Ir taip, jūs supratote visiškai teisingai. Todėl sodo daržovių, uogų ar vaisių priežiūra jums gali tapti kur kas lengvesnė, jei jūs suprasti kokia dirva kurioje jūsų sodo dalyje yra.

Sodininkystė Ignalinoje

Ir tikrai nėra svarbu, kad iki šiol galbūt visi jūsų augalai sode augo gerai ir sodininkystė niekada nekėlė problemų. Tačiau kiekvienas naujas augalas – nauja istorija ir naujas iššūkis. Todėl savo dirvos pažinojimas jums neabejotinai padės lengviau pasirūpinti savo sodo augalų priežiūra ir nukreips jus tinkama linkme. Kita vertus, jei apie dirvą nenusimanote, galite pasinaudoti ir profesionalių sodininkų (galbūt savo sodo kaimynų) pagalba, kurie turi praktinės patirties šiuo klausimu.

Ir net jei jūs nepažįstate nei vieno patyrusio sodininko, tai tikrai nėra jokia problema, kadangi viskas, ką jūs turėtumėte padaryti, tai kreiptis į samdomus sodininkystės ekspertus, kurie tiksliai įvertins jūsų sodo dirvą.

Taigi, kaip jau turbūt supratote, jei jūs siekiate, kad sodininkystė jums nekeltų problemų, o sodo daržovių, uogų ir vaisių priežiūra būtų kuo efektyvesnė, jums derėtų sužinoti viską, ką tik galite, apie savo sodo dirvą, kas leis ją tinkamai paruošti norimiems auginti augalams. Ir net jei norite kreiptis į profesionalius sodininkus, tai taipogi galite padaryti nuotoliniu būdu, juos suradę įvairiuose sodininkystės tematikos tinklaraščiuose ar sodo prekėmis prekiaujančiose el. parduotuvėse. Todėl jums vertėtų pagalvoti, ar tikrai norite rizikuoti sodindami naujus ir neišbandytus augalus savo sode, kai tiksliai nežinote, ar jūsų sode tokie augalai galės tinkamai augti. Nors Ignalinos žemėje turbūt kiekviename sode gali augti braškės, bet net ir joms reikia specialiai paruoštos dirvos, kuri nebūtų pertręšta!

Paskelbė Ignalinietis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *