Ką daryti norintiems pasiskolinti bedarbiams?

Ignalinoje šiuo metu yra apie 400 oficialių bedarbių. Prie šito skaičiaus dar reikėtų pridėti ir neoficialius bedarbius bei emigrantus, išvažiavusius užsidirbti svetur. Bet dėl COVID-19 viruso ir sienų uždarymo išvažiuoti dirbti į trečiąsias šalis nėra taip paprasta. Net pavykus išvažiuoti reikėtų kažin ar pavyktų susirasti darbą taip jau lengvai.

Todėl bedarbiai yra lyg ir įkalinti: Lietuvoje darbo susirasti negalime dėl karantino sukeltos krizės, o išvykti į užsieni irgi neišeina. Tai ką daryti bedarbiams, kuriems reikia pinigų pragyvenimui ir savų poreikių patenkinimui? Dažniausiai akys krypsta į paskolas, kas atrodytų yra geriausia ir lengviausia išeitis iš tokios situacijos. Nieko nuostabaus, nes šiandien gauti paskolą galima net neiškėlus kojos iš namų ir neįdėjus jokių pastangų: viską galima atlikti internetu. Net jokių dokumentų apie save praktiškai nereikia pateikti, nes viską susirenka patys kredito davėjai visokiuose jiems prieinamuose duomenų bazėse, kur jie mato gaunamas pajamas, kredito istoriją ir panašiai.

Paskolos bedarbiams

Taip gali pasirodyti, kad viskas yra lengva ir paskola bedarbiams yra išduodama kaip čia ir parašyta. Bet ne kiekvienas bedarbis ignalinietis gali taip lengvai pasiskolinti. Paskolos bedarbiams yra ribojamos įvairių rekomendacijų ir įsakymų. Dažniausiai patys kreditoriai turi reikalavimą, kad paskolos gavėjas turėtų darbą ir pastovias pajamas, kurios būtų didesnės nei jų nustatyta kartelė. O visai darbo neturintys žmonės tos kartelės ir neperšoka…

Laimei, kad ne viskas yra taip tamsu šioje vietoje. Kai kurie kreditoriai neturi tokių griežtų reikalavimų ir teikia paskolas bedarbiams, o kai kurie paskolų palyginimo portalai, kaip AmCredit, specializuojasi ar turi specializuotą puslapį paskoloms bedarbiams palyginti. Ten tuo pačiu galima rasti ir visus kreditorius, kurie tokias paskolas teikia, ir informaciją, kuri yra naudinga tokios paskolos ieškantiems žmonėms.

Ką daryti, kad paskola neapkarstų?

Bet paskolos nedirbantiems tikrai nėra jokia panacėja. Kadangi bedarbiai neturi didelių ir stabilių pajamų (net gaunamos pašalpos, jei tokios yra, yra ribotos), o ir neaišku kada baigsis koronaviruso sukelta krizė, kuri labiausiai smogia tokiems mažiems miesteliams kaip Ignalina, paskola gali tapti ir kilpa ant kaklo. Todėl reikia elgtis atsargiai ir daryti dalykus taip, kad pasiskolinti pinigai netaptų našta.

Būtini žingsniai būtų tokie:

  • Pasilyginkite paskolas. Mūsų jau minėtas AmCredit gali padėti tą atlikti, nes būtent mažiausias pajamas gaunantys ir darbo neturintys piliečiai yra jautriausi paskolos sąlygų ir palūkanų normų skirtumams. Kiekvienas euras šioje situacija yra brangus, todėl taupykite.
  • Kreipkitės ten, kur suteikiamos akcijos. Tikėtina, kad amžinai bedarbiu nebūsite ir greitųjų kreditų galbūt nereikės ateityje. Todėl galite drąsiai kreiptis ten, kur yra siūlomos nemokamos paskolos pirmą kartą skolinantis. Tokiu būdu išvengsite palūkanų mokėjimo ir gal visą bedarbystės laikotarpį ištversite su pasiskolintais pinigai už kuriuos net nereikės mokėti.
  • Būkite taupūs. Apskritai reikia būti taupiems ir tausoti pasiskolintus pinigus. Geriausia taupyti apskritai viską: ir su paskola gautus pinigus ir gaunamas pajamas. Taip išvengsite poreikio skolintis vėl ir vėl.

Jei į visą tai atsižvelgiama, paskola nedirbančiam tikrai nepadarys didelės žalos, o net priešingai – labai pagelbės. Jei patarimus ignoruosite – galite tikėtis problemų netolimoje ateityje.

Paskelbė Ignalinietis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *